„Hurá do záhrady” AGRO CS

Hurá do záhrady 06.04.2014

Záhradný team s realizátorom Petrom Jakabovičom sa vybral k mladej rodine neďaleko Bratislavy, ktorá sa len nedávno nasťahovala do rodinného domu v zástavbe novostavieb.

Pani domáca mala jasnú predstavu o tom, ako má vyzerať budúca záhradka v provensálskom štýle plná levandúľ a iných stredomorských rastlín, na ktorých výsadbu použili FLORIA Substrát pre stredomorské rastliny. Záhradný team začal už tradične úpravou terénu, predovšetkým odstránením nevzhľadného trávnika. Následne podľa nákresu pripravili pôdu na sadenie a vzhľad celej záhradky oživili suchým múrikom z andezitových kameňov. Pre výsadbu hortenzií použili FLORIA Substrát na kyslomilné rastliny a zaujímavosťou je použitie Kryštalického hnojiva FLORIA na modré hortenzie, ktoré tak svojou modrou farbou v čase kvitnutia vhodne doplnia zvolený štýl záhrady. Pôdu okrasnej časti pokryli FLORIA Dekoračnou píniovou kôrou.
Súčasťou plánu je však aj úžitková záhradka, ktorú oddelili živým plotom z krušpánov a rozsypaním AGRO Záhradníckeho kompostu pripravili skvelý základ pre výsadbu zeleniny i ovocných stromov. Zvyšnú plochu záhrady upravili a do AGRO Trávnikového substrátu vysiali trávnikové osivo pre budúcu trávnu plochu.
Hoci výsledky práce sa dostavia až o pár týždňov, záhradka určite prinesie mladej rodine veľa radosti i úžitku.

V Poradni Vám Janka Bieliková priniesla niekoľko tipov v starostlivosti o cibuľoviny, či rododendrony a na záver opäť možnosť zapojiť sa do súťaže  o balíček komplexnej starostlivosti o orchidey pre výhercu od AGRO CS Slovakia, a.s.

Ďalšie časti nájdete v samostatnej kategórii na tomto odkaze: Hurá do záhrady

 

 

Tento článok je zaradený pod Hurá do záhrady. Záložka pre trvalý odkaz.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *