„Hurá do záhrady” AGRO CS

Hurá do záhrady 07.10.2012

V tejto časti relácie uvidíte: 1. Riešenie terasy. Tentoraz si nás zavolali na pomoc naši diváci v hlavnom meste. V snahe o kúsok zelene, vysadili si na terase veľké tuje, ale stále to nebolo ono. Naše riešenie malo viac stupňov. Okrem toho, že sme zreorganizovali to, čo už na terase rástlo, použili sme aj prútené zásteny, rákosové rohože a mrazuvzdorné bambusy. 2. Magnólia hviezdicovitá je impozantný ker, alebo nádherný malý strom, vhodný aj do malej záhrady. Mimochodom, už sme ju raz použili - v dieli, v ktorom sme zakladali typickú vidiecku predzáhradku. Na jar, ešte keď sa príroda prebúdza príjemne prekvapí krásnymi kvetmi - a to dokonca skôr, ako jej vyrastú listy. V tejto rubrike vám poradíme, ako si ju môžete jednoducho rozmnožiť a získať tak úplne zadarmo novú magnóliu. 3. Leto je nenávratne za nami a hoci posledné dni boli ešte celkom teplé - je navyšší čas preniesť izbovky, ktoré ste letnili na záhrade či na terase, dovnútra. Mnohé z nich treba na zmenu podmienok pripraviť, mnohé dať trocha do poriadku. Povieme si čo teraz s lopatkovcom, dracénou a s fikusom benjamínom. 4. Blíži sa zima a treba myslieť aj na spojencov v našej záhrade. Tým, že im teraz pripravíme úkryty a vytvoríme podmienky na prezimovanie, pritiahneme ich na našu záhradu v nasledujúcej sezóne a "užijeme si" ich služby. Jež nás napríklad zbaví veľkého množstva lariev škodlivého hmyzu, ucholak údajne až päťdesiatich vošiek denne a zemné včely opelia maximálne množstvo kvetov a zabezpečia tak lepšiu úrodu na úžitkových hriadkach.

Ďalšie časti nájdete v samostatnej kategórii na tomto odkaze: Hurá do záhrady

 

Vrelácii boli použité nasledovné produkty AgroCS

, , ,

Vitality Komplex – Živá voda pre vaše rastliny

  • urýchľuje regeneráciu rastlín po poškodení chorobami a škodcami
  • zvýšenie odolnosti rastlín voči stresu (sucho, mráz, vlhko, a pod.)
  • posilňuje imunitu
  • obnovuje vitalitu a rast
  • vhodný pre všetky druhy drobného ovocia a zeleniny, okrasných rastlín atď.
  • jednoduchá aplikácia zálievkou i aplikáciou na list

Pravidelné používanie prípravku môže znížiť potrebný počet presádzania rastlín do nového substrátu. Rastliny pestované v substráte budú veľmi dobre reagovať na používanie Vitality Komplexu.

AGRO Substrát na izbové rastliny

Substrát je vyrobený z kvalitných druhov rašeliny a vyzretého záhradníckeho kompostu s upravenou reakciou a obohatený živinami.

Tento substrát sa používa na pestovanie izbových rastlín. Pred použitím substrát v prípade potreby navlhčíme. Pred naplnením kvetináča substrátom zakryjeme otvory pre odtok vody kamennými črepmi. Tým je regulovaný odtok vody a zaručené prevzdušnenie koreňov. Na dno kvetináča dáme trochu substrátu, zasadíme rastlinu a doplníme substrátom. Zeminu ľahko pritlačíme a prevlhčíme. Po zasadení prvých 10 dní zalievame menej, aby rastliny vytvorili nové korene. Čerstvo presadené rastliny neumiestňujeme na miesta s priamym slnečným žiarením. Tento substrát by mal byť ročne obnovovaný a pravidelne hnojený. Prvé prihnojenie vykonajte po 4 – 6 týždňoch po presadení, ďalej potom v pravidelných 1 – 2 týždňových intervaloch. Odporúčame použiť napr. hnojivo Kristalon Štart na rast zelenej hmoty alebo Kristalon Plod a kvet na podporu kvitnutia.

Kristalon Izbové rastliny

Kristalon je kryštalické, vo vode úplne rozpustné hnojivo, obsahujúce všetky živiny potrebné na dobrý vývoj rastlín – dusík, fosfor, draslík, horčík a síru. Mikroprvky – bór, molybdén, meď, železo, mangán a zinok – sú prítomné vo forme, ktorá je rastlinami dobre prijateľnáveľmi účinná. Hnojivovú zálievku vykonávajte vo vegetačnom období 1 x za 14 dní do konca augusta. Na jeseň predĺžte intervaly na 3 týždne, a v zime hnojte 1x za mesiac (v závislosti na podmienkach).

Do 2,5 l konvice vody vsypte 1 vrecko (5g) hnojiva, krátko zamiešajte a po cca 30s je roztok pripravený na zalievanie. Hnojivovú zálievku vykonávajte na mierne vlhký substrát, až do jeho nasýtenia roztokom alebo do zásobnej misky. Hnojivo je veľmi vhodné aj na prihnojovanie na list formou postreku, ale použite polovičnú koncentráciu (pozor – neprihnojujte na priamom slnku).

NATURA Symfónia

SYMFÓNIA lesk 3 v 1 je pomocný rastlinný prípravok, ktorý okrem dusíka obsahuje rastlinné oleje (pongamový a ľanový) vo forme vodnej emulzie. Je určený na zlepšenie vzhľadu okrasných rastlín a chráni ich proti nežiaducim účinkom.

3 v 1 = výživa – ochrana – lesk
3 v 1 = hnojivo – ničenie škodcov – lesk

Kontaktný účinok s protipožerovým efektom.

Použitie: účinkuje na vošky, molice, roztočce, strapky, července – puklice (v rannom štádiu). Vhodné na okrasné rastliny (izbové aj rezané). Použiteľný v domácnostiach aj v záhradníctvach.

Neškodí užitočným organizmom.

Tento článok je zaradený pod Hurá do záhrady. Záložka pre trvalý odkaz.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *