„Hurá do záhrady” AGRO CS

Hurá do záhrady 14.10.2012

Teraz je správny čas postarať sa o trávnik pred zimou. Najskôr ho pokosíme na výšku asi štyri centimetre a potom prerežeme vertikulátorom. Tak dostane trávnik čerstvý vzduch až ku korienkom a len čo sa poriadne nadýchne, nakŕmime ho hnojivom so zvýšeným obsahom draslíka. Celkom nakoniec sa popasujeme aj s machom v trávniku. Druhá rubrika bude hlavne pre tých z vás, ktorí nemáte záhradu, ale aspoň máte veľký balkón, či terasu. Zhotovíme veľké hranty na pestovanie byliniek a zeleniny. Dokonca sme ešte teraz do nich vysiali reďkovku, ktorú už domáci v reálnom čase začínajú zberať. Navštívili sme nášho vinársky sad. Následne vám ukážeme, že aj v takomto studenom počasí môžete mať krásne rozkvitnutý balkón. V chlade a miernom prítmí totiž krásne kvitnú cyklámeny. Okrem nich si na balkón vysadíme aj pestrofarebný jedlý hrantík z okrasných papričiek a kapusty. Október je ideálny čas aj na vysádzanie okrasných cibuľovín do záhonov. Myslime na budúcu sezónu už teraz a postarajme sa o dokonalý jarný efekt kvitnutia cibuľovín.

Ďalšie časti nájdete v samostatnej kategórii na tomto odkaze: Hurá do záhrady

 

V relácii boli použité nasledovné produkty AgroCS

, ,

AGRO Trávnikové hnojivo Jeseň

Výhody:

  • podporuje lepšie vyzrievanie trávnika pre zimou, a tým zvyšuje odolnosť proti vymŕzaniu
  • znižuje riziko napádania tráv hubovými chorobami
  • zvyšuje odolnosť tráv voči suchu a iným stresovým faktorom
  • vďaka nižšiemu podielu dusíka (N) udržiava trávny porast kompaktným a odolnejším proti zošliapaniu
  • vysoký obsah draslíka (K) podporuje vyzrievanie rastlinných pletív a tvorbu zásobných látok
  • vysoký podiel horčíka (Mg) výrazne zvyšuje fotosyntézu
  • obsahuje síru (S), ktorá je nevyhnutná pre tvorbu bielkovín a ďalších látok potrebných pre rastliny

Použitie:

Hnojivo sa používa na jesenné prihnojovanie. V septembri až začiatkom októbra, v závislosti od počasia, je možné prihnojiť trávnik v dávke 200 kg/ha (20 g/m2). Je vhodné pre bežné typy trávnika, výška kosenia nad 0,5 cm. Aplikuje sa rovnomerným rozhodením granúl na pokosený a osušený porast trávnika. Živiny sú v ľahko prijateľnej forme pre rastliny, a preto sa veľmi rýchlo prejaví efekt prihnojenia.

AGRO Mach stop

Výhody:

  • účinné nejedovaté látky spôsobujú vysušenie vlhkomilných machov a po rozpustení sa stanú hnojivom na trávnik s obsahom dusíka a železa, dôležitého na sýte zafarbenie porastu
  • ostrohranný piesok naruší porast machu a účinným látkam umožní preniknúť do machu a postupne ho zničiť
  • prihnojený trávnik rýchlejšie regeneruje a prázdne miesta sa po odstránení machu rýchlo zapoja do porastu

Použitie:

V období intenzívneho rastu trávy (po kosení) rovnomerne rozhoďte na suchý trávny porast. Aplikáciu MACH-STOPu je najlepšie spojiť s vyhrabaním alebo prevzdušnením trávnika. Počas ošetrenia po trávniku nechoďte, aby nedošlo k jeho poškodeniu. Prípravok aplikujte výlučne na trávne plochy! Dávajte pozor, aby sa prípravok pri aplikácii nedostal na iné plochy! Na betóne a iných poréznych materiáloch môže vytvoriť rezavé škvrny. Predpokladom úspešného použitia je rovnomerné rozhodenie (na menšie plochy ručne, na väčšie malým rozmetadlom) a počasie bez dažďa 48 hodín. Potom je nutné trávnik dobre pokropiť.

NATURA Maštaľný hnoj

Maštaľný hnoj je tradičné, čisto prírodné organické hnojivo vyrábané z maštaľného hnoja pomocou procesu sušenia a peletizácie. Obsahuje organické látky – základné živiny (N, P, K, Ca, Mg) a mikroživiny (napr. Fe, Mn, Mo, Zn, Cu), ako prirodzenú súčasť použitej základnej suroviny. Neobsahuje klíčivé semená burín. Pre ľahkú manipuláciu a použitie je hnojivo dodávané v peletovanej forme, pričom pelety pri styku s vlhkosťou (zálievka, dážď) pučia. Dochádza k postupnému uvoľňovaniu živín, zlepšujú sa tepelné a vzdušné vlastnosti pôdy a pôdna štruktúra. Všetko toto vedie k dobrému prekoreneniu rastlín. Maštaľný hnoj zvyšuje podiel humusu, a tým prispieva k vyššej úrodnosti pôdy vo vašej záhrade. Aplikované hnojivo neškodí domácim miláčikom.

Použitie:

Hnojivo sa používa predovšetkým na základné hnojenie pred výsadbou rastlín vyžadujúcich organické hnojenie, tzv. rastliny prvej trate (zemiaky, repa, zeler, hlúbová zelenina – kel, kapusta, karfiol; plodová zelenina – melóny, tekvice, paradajky, uhorky, papriky a i.). Je možné použiť ho na hnojenie kvetinových záhonov alebo na prípravu pôdy pred výsadbou stromov a kríkov. Hnojivo sa rovnomerne rozhodí na plochu a zapracuje do pôdy.

Tento článok je zaradený pod Hurá do záhrady. Záložka pre trvalý odkaz.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *