„Hurá do záhrady” AGRO CS

Hurá do záhrady 24.05.2015

Po minulo týždňovom špeciáli, ktorý bol venovaný skleníkom a ich použitiu sa tvorcovia opäť pustili do pretvárania a revitalizácie záhrady, pričom sa diváci mohli viac dozvedieť aj o stále popularnejšom vintage štýle. Tento krát sa moderátor Peter Jakabovič musel popasovať s prerastenými záhonmi.

Prvou úlohou do ktorej sa realizačný tím pustil bolo “veľké upratovanie“ v záhonoch. Keď už boli záhony upravené prešlo sa k ďalšej dôležitéj časti realizácie a tou bola výsadba nových rastlín a súčasťou relácie bola aj výsadba bylinkového záhona. Pri výsadbe moderátor Peter Jakabovič využil netradične staré drevené koleso. Aby sa bylinkám podarilo lepšie zakoreniť v novom prostredí bol použitý NATURA Substrát bylinková záhradka, ktorý je svojim zložením vhodný výsev, presádzanie a je vhodný na ekologické pestovanie. Okrem samotnej výsadby je potrebné bylinky aj pravidelne hnojiť aby mali prírodzenú výraznejšiu chut, lepšiu arómu a samotné NATURA Kravaplné hnojivo bylinková záhradka ktoré použil Peter Jakabovič podporuje tvorbu bohatšieho koreňového systému a rovnako ako ďalšie výrobky z radu NATURA aj toto kvapalné hnojivo je vhodné na ekologické pestovanie. V zatienenom záhone sa realizačný tím rozhodol vytvoriť vresovisko, čo znamená , že sa vytvorilo spoločenstvo kyslomilných rastlín. Aby sa im vytvorilo vhodné prostredie tvorcovia použili produkt AGRO Rašelina, ktorý je vhodný svojim zložením a hodnotou pH práve pre kyslomilné rastliny. Pre farebné doladenie sa použila Píniová kôra Garden Boom a výsledok bol na svete.

V poradni vám Janka Bieliková povedala tipy ako sa starať o svoje bylinky, ako aj o to, na ktoré miesta sú tie ktoré bylinky vhodné. Pre výsadbu je opäť vhodné použiť NATURA Substrát bylinková záhradka a keď máte bylinky pekne zasadené je vhodné ich pravidelne hnojiť približne 1 x za 14 dní pomocou NATURA kvapalného hnojiva bylinková záhradka. Tiež nám Janka ukázala ako jednoducho si môžeme skrášliť vysadený črepník.

Ďalšie časti nájdete v samostatnej kategórii na tomto odkaze: Hurá do záhrady

 

Tento článok je zaradený pod Hurá do záhrady. Záložka pre trvalý odkaz.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *