„Hurá do záhrady” AGRO CS

Hurá do záhrady 30.09.2012

V relácii uvidíte že zima je ešte ďaleko, no už teraz by sme sa mali o rastliny v záhrade postarať a dopriať im jesenné hnojivo. Na rozdiel od toho bežného totiž obsahuje zvýšený podiel draslíka, ktorý je priamo zodpovedný za vyzrievanie rastlinných pletív, pretože zabezpečuje hrubnutie bunkových stien a rozrastanie sa koreňového systému. Vďaka tomu rastliny lepšie prežijú obdobie mrazov. Viete, ako vzniká kobercový trávnik? Skôr ako sa dostane hotová trávna mačina na vašu záhradu, musí prejsť minimálne ročný cyklus intenzívnej starostlivosti. Navštívili sme trávnikovú škôlku a nechali si poradiť od odborníka na trávne koberce, ako sa oň starať. Možno ho aj Vy poznáte... Predzáhradka môže mať rôzne podoby. Tentoraz sa pozrieme na jednu formálnu, vrúbenú bršlenovou obrubou. Celkom blízko pri terase vybudujeme úplne jednoduchý a malý vodný prvok - minipotôčik so skrytým rezervoárom vody. Len taký, aby vydával príjemné zurčanie vody. Všimli sme si, že pri jednej základnej škole chodia denno-denne deti okolo spustošeného partera. Skúsili sme s ním preto niečo spraviť a dávali sme pozor, aby sme tu sadili rastliny, ktoré, keď deti požujú - nič sa im nestane. Určite si teda pochutia napríklad na lístkoch mäty, ktorú si môžu dopriať namiesto žuvačky.

Ďalšie časti nájdete v samostatnej kategórii na tomto odkaze: Hurá do záhrady

 

V relácii boli použité nasledovné produkty AgroCS

,

Kristalon Jeseň

KRISTALON je kryštalické, vo vode úplne rozpustné hnojivo, obsahujúce všetky živiny – dusík, fosfor, draslík, horčík a síru. Mikroprvky – bór, molybdén, meď, železo, mangán a zinok sú prítomné vo forme, ktorá je rastlinami dobre prijateľnáveľmi účinná. Nízky obsah dusíka podporuje ukončenie rastu rastlín; vysoký obsah draslíka zaistí vyzrievanie rastlinných pletív pred príchodom zimy. Tým sa celkovo zlepší odolnosť rastlín voči mrazu pri prezimovaní. Je vhodný na okrasné dreviny, ruže, ovocné stromy a kríky, jahody a ďalšie druhy trvácich kultúr. TIP: je možné použiť ho aj ako hnojivo na list pri nedostatku draslíka. 

Do 10 l konvice vody nasypeme 2 odmerky hnojiva (1 odmerka = 10ml – zodpovedá 10g hnojiva), krátko zamiešame a po cca 30s je roztok pripravený na zalievanie (postačí na 5 m2 plochy). Hnojivovú zálievku vykonávame na mierne vlhký substrát 1x týždenne od polovice augusta do polovice septembra. Hnojivo je veľmi vhodné aj na prihnojovanie na list formou postreku (pozor – neprihnojujte na priamom slnku).

AGRO Kvapalné hnojivo Jeseň

AGRO Jesenné kvapalné hnojivo s nízkym obsahom dusíka a vysokým obsahom draslíka ukončí bujný rast rastlín a zabezpečí vyzrievanie ich pletív pred zimou.  Rastliny budú mať zdravý vzhľad a dobrú kondíciu. Zároveň zlepší ich prezimovanie  a zníži riziko ich vymŕzania. Hnojivo je vhodné na celoročné pestovanie rastlín v bytoch a zimných záhradách, ako aj na rastliny v záhrade, pestované vo voľnej pôde a v pestovateľských nádobách.

Rozsah a spôsob použitia:

Hnojivo sa používa vo forme zálievky. Pred použitím obsah dôkladne pretraste. Vždy prihnojujte na vlhkú zeminu. Polievajte pozvoľne tak, aby bolo zabezpečené vstrebávanie hnojiva do pôdy, aby sa živiny dostali až ku koreňom.

Tento článok je zaradený pod Hurá do záhrady. Záložka pre trvalý odkaz.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *