„Hurá do záhrady” AGRO CS

Hurá do záhrady 31.05.2015

V poslednej májovej časti sa Peter Jakabovič a jeho záhradný realizačný tím pustili do skrášlenia záhrady a dostali náročnú úlohu, spojiť okrasnú záhradu, miesto pre vysádzanie zeleniny a priestor pre hry detí.

Prvým krokom bola príprava pred náročnou realizáciou. Na oddelenie priestoru pre zeleninu sa použili drevené kóje, ktoré sa najskôr pred samotnou výsadbou vyplnili NATURA Substrátom pre celú záhradu vhodným aj na ekologické pestovanie a AGRO Záhradníckym kompostom, ktoré sú svojim zložením výborným základom pre správne vysádzanie zeleniny.

Moderátor Peter Jakabovič sa v relácii venovaj aj trošku netradičnému pestovaniu ale o to viac populárnejšiemu typu výsadby. Prakticky predviedol výsadbu paradajky do nového FLORIA Substrátu na paradajky a papriky známeho aj pod názvom OTOČ a SAĎ. Tento substrát má okrem klasického využitia aj možnosť pestovania priamo v jeho balení. Postup na výsadbu je veľmi jednoduchý. Ako už hovorí samotný názov, substrát stačí jednoducho otočiť a na vopred vyznačených miestach prerezať a vysadiť pred pestované paradajky a papriky. Takto vysadenú zeleninu stačí už len zaliať a na spodných stranách vrecka na vyznačených miestach vystrihnúť odtokové diery.

Pre skrášlenie okrasnej časti sa realizačný tím rozhodol položiť trávnikový koberec. Pred položením trávnikového koberca bolo potrebné rozložiť AGRO Sieť proti krtkom, ktorá zabráni, aby sa krtko dostal do trávnika a poškodil ho. Pri finalizácii sa na skrášlenie použila GARDEN BOOM Píniová kôra, ktorá dodá záhrade krásne farby.

V poradni s Jankou Bielikovou ste sa dozvedeli ako sa starať a vysádzať letničky a stredomorské rastliny. Pre samotnú výsadbu použila FLORIA Substrát na stredomorské rastliny a v ďalšej časti sa venovala výrobe krásneho živého obrazu.

Ďalšie časti nájdete v samostatnej kategórii na tomto odkaze: Hurá do záhrady

 

Tento článok je zaradený pod Hurá do záhrady. Záložka pre trvalý odkaz.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *