„Poradňa” AGRO CS

Starostlivosť o oleandre v našich podmienkachPri cestovaní v prímorských oblastiach počas letných dovoleniek máte možnosť vidieť množstvo nádherných kvetov, medzi ktoré určite patria aj oleandre . Nie každý však vie, že tieto nádherné kvety je možné úspešne pestovať aj v našich záhradách. Pri dodržaní niekoľkých pravidiel budú oleandre nádherne kvitnúť aj v našich domácich podmienkach a budú ozdobou každej záhrady.

Správny výber miesta

Oleandre milujú slnko a tomu je potrebné prispôsobiť aj ich umiestnenie. Správny výber miesta vám zabezpečí ešte bohatšiu násadu krásnych kvetov.

Dostatočná zálievka

Tento dôležitý krok netreba v žiadnom prípade podceniť. Ideálne je oleandre zalievať v ranných, prípadne večerných hodinách, keď nehrozí aby ich “ostré“ slnko mohlo poškodiť.

Výživa oleandrov

Vďaka meniacim sa klimatickým podmienkam a možnosti úspešne pestovať oleandre aj na našom území sme do nášho sortimentu zaradili špeciálne kvapalné hnojivo určené práve na oleandre. Vďaka jeho aplikácii podporíte bohatšie nasadenie kvetov a predĺžite aj samotnú dobu kvitnutia. Rastlina vám tak bude dobre prosperovať, podporíte jej zdravý rast a radosť z nádherných kvetov si budete môcť užívať oveľa dlhšie.

Kvapalné hnojivo na oleandre

  • podporuje zdravý rast, bohaté nasadenie kvetov a predlžuje dobu kvitnutia
  • jednoduchá aplikácia zálievkou
  • vhodný na oleandre a iné kvitnúce kríky (ibištek, durman, pivónia, orgován, bugénvilea a pod.)

Tento článok je zaradený pod Poradňa. Záložka pre trvalý odkaz.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *