„Poradňa” AGRO CS

Výsev a hnojenie trávnika v jesenných mesiacochIdeálne obdobie na výsev trávnika

Po horúcich letných dňoch k nám dorazilo očakávané ochladenie a s ním zvýšené množstvo zrážok. Práve nadchádzajúce obdobie je preto vhodné na výsev nových trávnikov alebo opravu poškodených miest v trávniku. Pri výseve trávnej zmesi je totiž potrebné dbať na dostatok vlahy a práve v týchto dňoch k tomu pomáha aj sama príroda. Ak ste sa teda rozhodli počkať, teraz je ten najvhodnejší čas na výsev trávnika. Dôležité je ale dbať aj na vhodný výber trávnej zmesi.

Či preferujete okrasné alebo športové typy trávnikov, či si neviete vybrať vhodný typ, v rade AGROFLORIA nájdete široký výber z ktorého si vyberie skutočne každý.

Ako hnojiť existujúci trávnik?

V jesennom období netreba zabúdať, že nočné teploty klesajú často na úroveň 10 oC a mnohokrát aj nižšie a preto je potrebné na znižovanie vonkajších teplôt zareagovať čím skôr a pripraviť na to aj Váš trávnik. Použitím AGRO jesenného trávnikového hnojiva prispejete k tomu, že trávne steblá zosilnejú a pletivá budú vyzretejšie vďaka vysokému obsahu draslíka obsiahnutého v hnojive.  Takto bude trávnik pripravený nielen na nízke teploty, ale bude odolnejší aj voči mechanickému poškodeniu a napadnutiu rôznymi chorobami.

Ako na to sa dozviete v našom videonávode:

 

Tento článok je zaradený pod Poradňa. Záložka pre trvalý odkaz.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *