„Poradňa” AGRO CS

Ako sa pripraviť na výsev paprík?Jednou z najobľúbenejších plodín v našich končinách je jednoznačne paprika. Nie je sa čomu čudovať, veď rôzne druhy a odrody ponúkajú nespočetné množstvo využitia, čo Vám potvrdí nejedna gazdinka.

 

Čo budeme potrebovať ?

  1. Obľúbenú odrodu paprík
  2. Kvalitný AGRO Výsevný substrát
  3. Vhodnú nádobu na výsev
  4. Krhličku alebo postrekovač

Ako sa orientovať v tak veľkom množstve druhov?

Ak nemáte s pestovaním paprík veľa skúseností, odporúčame navštíviť záhradníctvo alebo záhradkárske potreby, kde Vám personál bude vedieť poradiť, ktoré odrody sú pre Vás najideálnejšie. Určite ale stojí za to,  opýtať sa svojich známych , ktorí majú s pestovaním bohatšie skúsenosti a mnohokrát nám vedia prezradiť aj rôzne triky pre úspešné pestovanie. Keď už teda máte vybraté odrody, môžete sa pustiť do výsevu.

         

Výber správneho substrátu?

Pre správne klíčenie semien jednoznačne odporúčame využiť špeciálny AGRO Výsevný substrát. Práve jemná štruktúra, ktorá je špecifická pre AGRO Výsevný substrát zabezpečí, aby klíčiace semená mali dostatok vzduchu a vďaka jej supresívnemu účinku obmedzí možnosť padania klíčiacich rastlín, a položí silný základ bohatej úrody.

Prečo nepoužívať bežnú zeminu zo záhrady?

Vysvetlenie je jednoduché. Zem, ktorá sa nachádza v záhrade môže mať v sebe obsiahnuté rôzne zárodky patogénov, alebo škodcov. To spôsobí , že sa klíčiacim semenám nebude dariť, dokonca sa môže stať, že vôbec nevyklíčia a Vy budete musieť začať odznova.

Výsev semien

Do nádobky nasypeme vrstvu substrátu a jemne zatlačíme (cca 1 cm pod horný okraj) a môžeme začať vysievať semiačka. Po výseve zasypeme opäť tenkou vrstvou AGRO Výsevného substrátu a jemne zatlačíme a zavlažíme (odporúča sa nezavlažovať silným prúdom vody, aby nám semiačka nevyplavilo na povrch substrátu).

     

A čakáme

Takto vysiate semiačka dáme na teplé miesto, ideálne v blízkosti okna, aby mali klíčiace semená dostatok svetla a vytvorila sa im vhodná mikroklíma na správne vzchádzanie. (tip: ideálne je zvoliť okno, ktoré nevyužívame na vetranie, toto by totiž neprospievalo rastlinkám.) Jednou z najdôležitejších úloh, je udržiavať substrát vlhký ( POZOR NIE PREMOKRENÝ)

 

 

Tento článok je zaradený pod Home, Poradňa. Záložka pre trvalý odkaz.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *