„Poradňa” AGRO CS

Jesenná starostlivosť o okrasné drevinyTak sa zdá, že babie leto je za nami a začína ideálne obdobie na prípravu našich záhrad na nadchádzajúce zimné obdobie.

V dnešnom článku sa budeme venovať rastlinám ktoré nechýbajú azda v žiadnej okrasnej záhrade a tými sú okrasné dreviny, kry a ihličnany.

Starostlivosť o rastliny je potrebné prispôsobiť meniacim sa podmienkam. Hlavne v jesennom období, keď sú čoraz častejšie dažďové prehánky, alebo počas zimy môžu byť rastliny napadnuté rôznymi chorobami, ktoré ich oslabujú. Včasným prechodom na jesenné hnojenie a použitím AGRO Jesenného hnojiva na ihličnany a okrasné dreviny znížite riziko napadnutia rastlín a tým zabezpečíte lepšie prezimovanie a následne vitalitu v jarnom období. Ďalšou nástrahou sú aj veľké mrazy, ktoré môžu tiež dosť zásadne oslabiť rastliny, alebo dokonca spôsobiť ich vyhynutie. Vďaka použitiu AGRO Jesenného hnojiva na ihličnany a okrasné dreviny, ktoré obsahuje zvýšenú dávku draslíka podporíte vyzrievanie pletív a obmedzíte poškodenie rastlinných buniek mrazom. Navyše vďaka horčíku obsiahnutom v hnojive obmedzíte aj hnednutiu ihličia počas zimného obdobia.

Aplikácia hnojiva je pri tom jednoduchá, o čom sa môžete presvedčiť v našom videonávode:

 

AGRO Jesenné hnojivo na ihličnany a iné okrasné dreviny

  • Zvyšuje odolnosť drevín proti vymŕzaniu
  • Podporuje vyzrievanie dreva, vyzrievanie pletív listov a ihličia stálozelených rastlín
  • Draslík podporuje zvýšenú tvorbu cukrov a zásobných látok, zahusťuje bunkovú šťavu a tým obmedzuje poškodenie rastlinných buniek mrazom
  • Horčík obmedzuje hnednutie ihličia počas zimy
  • Hnojivo znižuje riziko napadnutia hubovými chorobami
Tento článok je zaradený pod Home, Poradňa. Záložka pre trvalý odkaz.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *