„Poradňa” AGRO CS

Neobvyklé druhy orchidey – ako im dodať výživu?Naša diváčka, pani Mária nám napísala, že pestuje zaujímavú rastlinku s menom LUDISIA DISCOLOR. Ide o orchideu- terestrický druh, ktorý rastie na zemi v substráte. Vyznačuje sa hrubými, dužinatými stonkami a pevnými listami. Tie majú “zamatový” povrch a farebné žilky. Často ju nájdeme aj pod označením orchidea- drahokam, práve vďaka zaujímavému zafarbeniu na listoch. vyhovuje jej svetlý polotieň bez priameho, ostrého slnka.

Tam má aj najkrajšie zafarbené listy (hnedastá, bordová), zatiaľ čo v tmavších kútoch sú v odtieňoch zelenej. Zo stonky vyrastá súkvetie dvadsiatich až tridsiatich drobných kvietkov bielej farby, ktoré sa objavujú zväčša od jesene do jari.

Aj keď sa môže zdať, že je náročná na pestovanie, opak je pravdou. Je veľmi odolnou rastlinou, čo sa týka prelievania/ suchého substrátu, no najviac jej bude vyhovovať poliatie po miernom preschnutí. Aj tu platí, že menej je niekedy viaca ako nám aj pani Mária napísala, sem tam na ňu zabudne a pestuje ju zvyčajným spôsobom ako ostatné izbové rastliny.

Má ju umiestnenú asi meter od okna na stojane a takto krásne jej zakvitla už niekoľkokrát. Dokonca sa veľmi ľahko rozmnožuje pomocou stonkových odrezkov. Pomôcť jej môžeme hnojivom, ktoré pridáme každé 4 týždne do zálievky. Presádzame až vtedy, keď je kvetináč “plný” alebo ak máme nedostatok substrátu. Po odkvitnutí stonky zrezávame.

Vitality Komplex orchidea

  • Na všetky druhy bežne pestovaných orchideí
  • Obsahuje urýchľovač rastu – špeciálny výluh z dážďovkového kompostu
  • Zvyšuje odolnosť rastlín voči stresu (sucho premokrenie, a pod.)
  • Pôsobí regeneračne – pri poškodení chorobami a škodcami
  • Prírodný doping pre rastliny – energia na rast, kvitnutie a tvorbu plodov
  • Obsahuje vyvážený pomer živín a mikroprvkov – nahrádza jedno hnojenie
  • Namiešaným roztokom aplikujte 1x za 14 dní, striedajte s aplikáciou hnojiva Kristalon
  • Dávkovanie : 15 ml (1 vrchnáky od fľaše) do 2l vody pre zálievku/4 ml (1/4 vrchnák od fľaše) do 1l vody pre postrek na list
  • Balenie 0,5 l vystačí na namiešanie až 133 l špeciálnej zálievky

Tento článok je zaradený pod Poradňa. Záložka pre trvalý odkaz.

Jeden komentár pre Neobvyklé druhy orchidey – ako im dodať výživu?

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *