„Aktuality” AGRO CS

Odborný PROFI seminár venovaný realizátorom, firmám a záhradným architektom

V priestoroch našej spoločnosti AGRO CS Slovakia, a.s. vo Veľkých Dravciach sme počas prvých jarných dní zorganizovali odborný PROFI seminár, venovaný realizátorom, firmám a záhradným architektom.

Po oficiálnom otvorení seminára sa slova chopil odborník na trávniky a uznávaný greenkeeper Ing. Kamil Pečenka, ktorý priblížil výhody jednotlivých produktov profesionálneho radu Garden Boom. Okrem širokého použitia jednotlivých produktov v rade Garden Boom zodpovedal aj na mnohé otázky diskutujúcich a vďaka svojim skúsenostiam ponúkol veľké množstvo praktických rád, pre správnu starostlivosť a hnojenie trávnikov.

V druhom bloku vystúpila kolegyňa z AGRO CS Českej Republiky Ing. Michaela Křepinská ,ktorá sa venovala aplikácii prostriedkov a výživy ako prevencii chorôb v trávniku. Vďaka praktickým radám a odbornej fotodokumentácií sa účastníci seminára dozvedeli základné znaky, vďaka ktorým je možné identifikovať najčastejšie choroby v trávniku a spôsoby, ako preventívne ochrániť trávnik, alebo už poškodený trávnik dostať do správnej kondície.

Spestrením semináru bola prehliadka nášho výrobného závodu, po ktorej nasledovala odborná prednáška na stále populárnejšiu tému vegetačných striech. Petr Kafonek z firmy Nophadrain prezentoval aktuálne trendy v oblasti zelených striech a rady, pre ich správnu realizáciu. Návštevníci mali možnosť pozrieť si aktuálne trendy pri vytváraní zelených striech a pýtať sa na možné riešenia problémov, s ktorými sa sami stretli pri ich realizáciách. Nasledovala tak zaujímavá diskusia o rôznych možnostiach a variantoch pri vytváraní zelených striech s praktickými ukážkami jednotlivých systémov, zo Slovenska i zahraničia.

Sme veľmi radi, že náš tohtoročný PROFI seminár prilákal množstvo návštevníkov, ponúkol všetkým mnoho cenných informácií, čo sa prejavilo aj v diskusiách jednotlivých prednášok a zároveň by sme sa chceli poďakovať všetkým prednášajúcim za ich prednášky a už teraz sa tešíme na ďalšie semináre k aktuálnym témam.

Tento článok je zaradený pod Aktuality. Záložka pre trvalý odkaz.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *