„Aktuality” AGRO CS

Trenčiansky veľtrh Hurá do záhradyPočas prvých septembrových dní, mali všetci priaznivci záhrad možnosť zúčastniť sa v trenčianskom Expo Centre nového veľtrhu venovaného záhradkárom a milovníkom prírody pod názvom HURÁ DO ZÁHRADY. Počas dvoch dní si cestu naň našlo cez 6000 návštevníkov, ktorých čakal bohatý a atraktívny sprievodný program. Odborné prednášky Ing. Pavla Chloubu ( moderátora relácie Hurá do záhrady) a prof. Ivana Hričovského doplnil ukážkami rezu a strihu drevín Eduard Jakubek – predseda Slovenského zväzu záhradkárov.

Okrem prednášok sa mohli návštevníci zapojiť do množstva súťaží o zaujímavé a hodnotné ceny, ktoré si pripravili tvorcovia a moderátori relácie Hurá do záhrady . Spestrením veľtrhu bolo aj natáčanie novej časti relácie Hurá do záhrady priamo v priestoroch trenčianskeho Expo Centra v priebehu prvého dňa veľtrhu. Ak ste teda v piatok zavítali na veľtrh Hurá do záhrady, možno sa na niektorom zo záberov spoznáte aj Vy.

Samozrejmosťou bola možnosť zakúpiť si u vystavovateľov rastlinku do svojej záhrady, či  výrobky z prútia, dreva alebo kožušiny. Pánov určite zaujala výstava poľnohospodárskej techniky a pracovných strojov a ukážka manipulácie s nimi. Jedinečnou bola určite aj aukcia medu spojená s ochutnávkou medu a medoviny a zároveň možnosť objednať si med priamo od včelárov.

Pre fanúšikov bonsajov si vystavovatelia z Nitry pripravili špeciálnu kolekciu bytových a záhradných bonsajov , ktorú spojili s ukážkou prípravy a ochutnávky čínskych a japonských čajov.

Jednoznačne môžeme potvrdiť, že trenčiansky veľtrh Hurá do záhrady dokázal prilákať veľké množstvo návštevníkov, ktorí sa dozvedeli vďaka odborným prednáškam a vystavovateľom plno noviniek zo sveta pestovania a starostlivosti o rastliny. Pevne veríme, že ročník 2018 bude rovnako alebo aj viac úspešný ako ten tohtoročný.

Tento článok je zaradený pod Aktuality. Záložka pre trvalý odkaz.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *