„Hurá do záhrady” AGRO CS

Hurá do záhrady 08.06.2014

Záhradný tím s Petrom Jakabovičom sa pustil v ďalšej časti relácie Hurá do Záhrady do dotvorenia predzáhradky rodinného domu v radovej zástavbe v Pezinku. Vysadili okrasné trávy, o ktorých sa viac dozvieme aj v Herbári relácie a Platan, ktorý bude poskytovať v lete vytúžený tieň.

Pri jeho výsadbe použili AGRO Substrát na okrasné dreviny - s upravenou hodnotou pH a dávkou Vitality Komplex a hnojiva KRISTALON na 6 týždňov a v závere Peter zdôraznil aj nevyhnutnosť pravidelného hnojenia použitím kryštalického hnojiva KRISTALON Okrasné dreviny - ktorý zabraňuje žltnutiu listov a ihličia a zvyšuje kondíciu rastlín. Keďže ide o modernú predzáhradku, celkový dojem umocnil najmä makadamový kameň a zaujímavé Petrove "umelecké diela" priamo zo šrotoviska. Výsledok je naozaj netradičný.

Pre všetkých milovníkov Orchideí - teda Lišajovcov, ktoré sú najčastejšie ozdobou našich domácností, priniesla Janka Bieliková v Poradni relácie tipy a rady pre ich úspešné pestovanie. Pripomenula nevyhnutnosť hnojenia napr. FLORIA Tyčinkovým hnojivom na orchidey s guanom, Vitality Komplexom Orchidea, vyzdvihla FLORIA Listovú výživu na orchidey a ukázala aj použitie FLORIA Vlhčených utierok na listy orchideí - ktoré čistia listy od vápenatých škvŕn, vytvárajú antistatický povlak, čiastočne vyživujú a obsahujú včelí vosk – pre lesk listov a ako prevencia proti škodcom. Okrem tejto zaujímavej témy vyzdvihla aj využitie trošku zabudnutej rastliny našich starých mám - rebarbory.

Súťažná otázka v závere relácie dáva možnosť opäť vyhrať výrobky od AGRO CS Slovakia, a.s. - Neudorff balíček na boj proti mravcom.

Ďalšie časti nájdete v samostatnej kategórii na tomto odkaze: Hurá do záhrady

 

 

 

Tento článok je zaradený pod Hurá do záhrady. Záložka pre trvalý odkaz.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *