„Hurá do záhrady” AGRO CS

Hurá do záhrady 11.05.2014

Záhradný team sa na čele s Petrom Jakabovičom pustí do úpravy síce udržiavanej záhrady, ale snahou bude splniť sny mladej rodiny o okrasnom kúte, v ktorom vysoké stromy časom zároveň poslúžia aj ako prírodná bariéra oddeľujúca záhradu od ruchu ulice a pohľadov susedov. Výsadba ako obvykle začína úpravou terénu a prípravou zeminy na sadenie.

Okrasná časť bude na vyvýšenom záhone suchého múrika, čím dodá záhrade plastickosť. Na výsadbu okrasných drevín, ale i trvaliek použili aj FLORIA HYDROGEL - špeciálny práškový koncentrát s vysokou absorpčnou schopnosťou, ktorý vo vodnom prostredí silno pučí a vytvára stabilný gél, čím zaisťuje lepší kontakt koreňov rastlín s pôdou a zvyšuje zadržiavanie využiteľnej vody v pôde alebo substráte, teda i znižuje frekvenciu zavlažovania. Po výsadbe okrasných drevín im doprajú kryštalické hnojivo KRISTALON Okrasné dreviny - ktorý obsahuje mikroprvky ako rastlinné „vitamíny“ na výbornú kondíciu rastlín a zabraňuje žltnutiu listov a ihličia.

V poradni s Jankou Bielikovou sa dozvieme o tom, ako sadiť a pestovať muškáty a iné balkónovky, ktoré aj názorne vysadí do samozavlažovacieho truhlíka FLORIA SIESTA - veľkej pestovateľskej nádoby s hladinomerom, ktorá vďaka knôtom, ktoré zlepšujú zásobovanie substrátu vodou zabraňuje jeho presychaniu. Použije AGRO Substrát na Pelargónie a iné balkónové kvety a odporučí aj použitie podporných prípravkov, ktorým je AGRO VITALITY KOMPLEX Muškát a surfínia - s upravenou receptúrou s ohľadom na konkrétne požiadavky rastlín obsahujúci urýchľovač rastu resp. dážďovkový doping.

Záver relácie patrí zhodnoteniu realizácie so spokojnými majiteľmi a divákov čaká opäť súťažná otázka o hodnotné ceny od AGRO CS Slovakia, a.s.

Ďalšie časti nájdete v samostatnej kategórii na tomto odkaze: Hurá do záhrady

 

 

Tento článok je zaradený pod Hurá do záhrady. Záložka pre trvalý odkaz.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *